Boj - 2. část

17. 08. 2008 | † 07. 12. 2010 | kód autora: Rfk

Jak tak seděla, samotná, počítajíce kapky, zaslechla klapot bot. Kroky! Nehnula se. Nemohla. Odněkud z dáli se ozval výstřel.... a pád něčeho těžkého. PLESK! Přímo do vody vedle ní spadlo tělo. Muž, asi tak pětadvacetiletý. Nebyl mrtvý, ale postřelený do hrudníku. Viděla jak se voda kolem barví jeho krví. Bála se. Chtělo se jí křičet, ale byla tak vystrašená. Pohlédla vzhůru a na zábradlí spatřila dalšího muže. Začala volat o pomoc. Další výstřel. Rukou jí projela příšerná bolest, a po tváři se jí kutálely slzy. Nebyla schopná vydržet něco takového.Ten muž odešel. S ním odešel i proužek světla, který proudil z otevřených dveří za jeho zády.

Ten druhý muž se začínal probouzet. Jakmile otevřel oči a pohlédl na ni, spatřila něco, co jí zaplavilo vlnou klidu. Lítost. To bylo to co spatřila v jeho očích. Lítost a omluvu. Kdyby mohla vstát, tak by mu pomohla jak jen by to uměla. Ale nemohla. Seděla připoutaná ke křeslu, v místnosti co se zaplňovala pomalu vodou a krví z její paže.

Nevěděla kdy to přijde, ale tušila, že sama s tím bojovat nedokáže. Smrt si už kráčela pro ní. Ale v tuto chvíli jí to bylo jedno.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.